Home Lajme Menduat se erdhi vera?! Këtë ditë do të bie borë

Menduat se erdhi vera?! Këtë ditë do të bie borë

94
0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot me shi në vendin tonë. Parashihet të ketë edhe reshje bore në viset e larta malore.

“Sa i përket temperaturave, ato do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

“Kushtet biometeorologjike mbesin relativisht të mira, por jo edhe kushtet agrometeorologjike. Fusha e pemtarisë, konkretisht lulet e disa pemëve të hershme, mund të rrezikohet nga vlerat negative që parashihen në fillim të javës (të hënën dhe të martën)”, thuhet në fund.

Previous articleGabimi që më së shpeshti e bëjmë pas iftarit e që ndikon në shëndetin tonë…
Next articleKush merr më shumë në Zvicër, ata që punojnë në shtet apo privat?