Home Lajme LAJMI FUNDIT: Serbët arrestojnë dy kosovarë afër kufirit Kosovë-Serbi: Dalin detajet rreth...

LAJMI FUNDIT: Serbët arrestojnë dy kosovarë afër kufirit Kosovë-Serbi: Dalin detajet rreth rastit

88
0

Dy persona janë arrestuar sot nga xhandarmëria serbe në fshatin Dabinovc të komunës së Podujevës, që gjendet afër kufirit Kosovë-Serbi.

Sipas raportimeve në media, të arrestuarit janë shtetas të Kosovës.

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka njoftuar se të arrestuarit janë G.M (2000) dhe N.M. (1969). Të njëjtit dyshohen për vjedhje të pyjeve.

“Policia ka arrestuar të dyshuarit në Dabinovc, ku në mënyrë të paligjshme kanë prerë pyllin dhe me këtë rast ka konfiskuar një traktor me rimorkio të punuar me dorë, të ngarkuar me dru zjarri dhe një sharrë elektrike me motor që të dyshuarit e kanë përdorur gjatë krimit”, thuhet në njoftim e MPB-së serbe.

Sipas MPB-së serbe, të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë dhe me kallëzim penal do të dërgohen në prokurorinë kompetente.

Previous articleVladimir Putini jep datën: Ja kur do të përfundojë lufta në Ukrainë
Next articleEkspertët: Ngrënia e qebapëve mund të shkaktojë probleme serioze mendore