LATEST ARTICLES

E dhimbshme: Vdes në dhomën e tij 21-vjeçari, Dush Brahimaj

0

Sot mediat raportuan për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur, ku pa shenja jete u gjet një 21-vjeçar. Bëhet fjalë për Dush Brahimajn, i cili u gjet i vdekur në dhomën e fjetjes nga vëllai i tij, i cili shkoi që ta zgjojë atë nga gjumi. I ndjeri ishte dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës, ku është konstatuar vdekja e...

Lajm i keq lidhur me tërheqjen e parave nga Trusti

0

Oda Ekonomike Amerikane ka dalë kundër mundësisë së tërheqjes së Trustit. Në një komunikatë për media, kjo odë ka thënë se është e shqetësuar me diskutimet e fundit për të mundësuar tërheqjen e kursimeve pensionale, shkruan lajmi.net. Sipas saj, këto masa janë në kundërshtim me qëllimin për të cilin ekziston ky fond. “Kursimet pensionale të qytetarëve duhet të mundësojnë një standard të...

“Çfarë Gjermanie, le të shkojë kush të dojë”, 17-vjeçari thotë do të ruajë delet deri në fund të jetës

0

17-vjeçari  boshnjak, Esmir Krpiq u bë i njohur për publikun kur në fund të vitit të kaluar shprehu dëshirën për 3 dele dhe mori një tufë prej 40 delesh. Esmiri fitoi zemrat e shumë njerëzve me mirësinë dhe sinqeritetin e tij, veçanërisht për dashurinë për vendin e tij. Ai ndryshe nga shumë të rinj që duan të largohen nga vendi, thotë...

Momenti kur 69 vjeçari vdes nga sulmi në zemër gjatë faljes së namazit të taravisë

0

Selahattin Ozcan (69) vdiq nga një atak në zemër teksa po falte namazin e taravisë në xhaminë në Sinop të Turqisë. Momenti i sulmit në zemër tu kap nga kamerat e sigurisë. Selahattin Ozcan, i cili po kryente namazin e Taravisë në xhaminë Fatih në rrethin Turkeli më 16 prill, u sëmur papritur. Ozcan, ishte duke u falur kur u sëmur dhe...

Mjeku dhe Muhamedi Alejhi Selam / Ilahi e re nga Vitiasi Avni Deliu

0

Mjeku dhe Muhamedi Alejhi Selam / Ilahi e re nga Avni Deliu. https://youtu.be/a1KZymR8pC0

E DHIMBSHME: Vdes Aksidentalisht Djali I Hasretit Albioni

0

E DHIMBSHME: Vdes aksidentalisht djali i hasretit, Albion Morina, para disa viteve kishte humbur prindërit Është ndarë nga jeta pas një aksidenti, Albion Morina nga fshati Lipovec i komunës së Gjakovës. I ndjeri para disa viteve kishte humbur prindërit, derisa ka lënë dy motra. Ai ishte i hasretit (djalë i vetëm në familje) Albioni ndërroi jetë në aksidentin e djeshëm në autostradën “Ibrahim...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, vjen lajmi i mirë nga Parlamenti Evropian

0

Parlamenti Evropian ka përsëritur thirrjen për liberalizimin e vizave për Kosovën dhe, në anën tjetër, edhe për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në mënyrë që të dyja këto vende të avancojnë drejt Bashkimit Evropian. Këto thirrje janë përfshirë në tekstet e drafteve të raporteve për Kosovën dhe për Serbinë, të cilat i ka siguruar REL. Në raport përsëritet se...

Tahirsylaj: Ishalla nuk shkunden të rejat se bëhet kijameti

0

Meteorologu Sylë Tahirsylaj, në emisionin Info Klania në Klan Kosova FM bëri një deklaratë interesante duke u bazuar në shprehjen popullore “Po shkunden plakat”. Ai tha se ishalla nuk shkunden të rejat se bëhet kijameti, duke u përgjigjur në pyetjen e autorit të emisionit Gazmend Syla, i cili e pyeti: “A janë këto plakat e fundit?”. “Plakat e fundit janë këto....

Policia E Kosovës Blindon Një Veturë Me Rreth 30 Mijë Euro

0

Blindimi i një veture të tipit Toyota i ka kushtuar Policisë së Kosovës plot 29 mijë e 400 euro. Në fillim të muajit prill, Policia e Kosovës ka njoftuar se ka kontraktuar një kompani për të kryer këtë punë. KALLXO.com ka kërkuar sqarime nga ana e Policisë së Kosovës se për cilat arsye është kërkuar blindimi i veturës për të...

LAJMI FUNDIT: Këta persona nuk do të përfitojnë 100 euro shtesë

0

Ilir Kërçeli që është shefi i stafit të kryetarit të Kuvendit, ka dalë në rolin e ministrit të Financave, duke thënë se ndarja e 100 eurove nuk do të bëhet për ata që e kanë pagën mbi 1000 euro. Kështu ka shkruar Kërçeli në proflin e tij në Facebook, edhe pse ky informacion nuk u tha nga ministri i Financave,...