LATEST ARTICLES

E dhimbshme: Vdes në dhomën e tij 21-vjeçari, Dush Brahimaj

0
Sot mediat raportuan për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur, ku pa shenja jete u gjet një 21-vjeçar. Bëhet fjalë për Dush Brahimajn, i...

Lajm i keq lidhur me tërheqjen e parave nga Trusti

0
Oda Ekonomike Amerikane ka dalë kundër mundësisë së tërheqjes së Trustit. Në një komunikatë për media, kjo odë ka thënë se është e shqetësuar me...

“Çfarë Gjermanie, le të shkojë kush të dojë”, 17-vjeçari thotë do të ruajë delet...

0
17-vjeçari  boshnjak, Esmir Krpiq u bë i njohur për publikun kur në fund të vitit të kaluar shprehu dëshirën për 3 dele dhe mori...

Momenti kur 69 vjeçari vdes nga sulmi në zemër gjatë faljes së namazit të...

0
Selahattin Ozcan (69) vdiq nga një atak në zemër teksa po falte namazin e taravisë në xhaminë në Sinop të Turqisë. Momenti i sulmit në...

Mjeku dhe Muhamedi Alejhi Selam / Ilahi e re nga Vitiasi Avni Deliu

0
Mjeku dhe Muhamedi Alejhi Selam / Ilahi e re nga Avni Deliu. https://youtu.be/a1KZymR8pC0

E DHIMBSHME: Vdes Aksidentalisht Djali I Hasretit Albioni

0
E DHIMBSHME: Vdes aksidentalisht djali i hasretit, Albion Morina, para disa viteve kishte humbur prindërit Është ndarë nga jeta pas një aksidenti, Albion Morina nga...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, vjen lajmi i mirë nga Parlamenti Evropian

0
Parlamenti Evropian ka përsëritur thirrjen për liberalizimin e vizave për Kosovën dhe, në anën tjetër, edhe për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,...

Tahirsylaj: Ishalla nuk shkunden të rejat se bëhet kijameti

0
Meteorologu Sylë Tahirsylaj, në emisionin Info Klania në Klan Kosova FM bëri një deklaratë interesante duke u bazuar në shprehjen popullore “Po shkunden plakat”. Ai...

Policia E Kosovës Blindon Një Veturë Me Rreth 30 Mijë Euro

0
Blindimi i një veture të tipit Toyota i ka kushtuar Policisë së Kosovës plot 29 mijë e 400 euro. Në fillim të muajit prill,...

LAJMI FUNDIT: Këta persona nuk do të përfitojnë 100 euro shtesë

0
Ilir Kërçeli që është shefi i stafit të kryetarit të Kuvendit, ka dalë në rolin e ministrit të Financave, duke thënë se ndarja e...