LATEST ARTICLES

Sot mediat raportuan për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur, ku pa shenja jete u gjet një 21-vjeçar. Bëhet fjalë për Dush Brahimajn, i cili u gjet i vdekur në dhomën e fjetjes nga vëllai i tij, i cili...
Oda Ekonomike Amerikane ka dalë kundër mundësisë së tërheqjes së Trustit. Në një komunikatë për media, kjo odë ka thënë se është e shqetësuar me diskutimet e fundit për të mundësuar tërheqjen e kursimeve pensionale, shkruan lajmi.net. Sipas saj, këto masa...
17-vjeçari  boshnjak, Esmir Krpiq u bë i njohur për publikun kur në fund të vitit të kaluar shprehu dëshirën për 3 dele dhe mori një tufë prej 40 delesh. Esmiri fitoi zemrat e shumë njerëzve me mirësinë dhe sinqeritetin e...
Selahattin Ozcan (69) vdiq nga një atak në zemër teksa po falte namazin e taravisë në xhaminë në Sinop të Turqisë. Momenti i sulmit në zemër tu kap nga kamerat e sigurisë. Selahattin Ozcan, i cili po kryente namazin e Taravisë...
Mjeku dhe Muhamedi Alejhi Selam / Ilahi e re nga Avni Deliu. https://youtu.be/a1KZymR8pC0
E DHIMBSHME: Vdes aksidentalisht djali i hasretit, Albion Morina, para disa viteve kishte humbur prindërit Është ndarë nga jeta pas një aksidenti, Albion Morina nga fshati Lipovec i komunës së Gjakovës. I ndjeri para disa viteve kishte humbur prindërit, derisa ka...
Parlamenti Evropian ka përsëritur thirrjen për liberalizimin e vizave për Kosovën dhe, në anën tjetër, edhe për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në mënyrë që të dyja këto vende të avancojnë drejt Bashkimit Evropian. Këto thirrje janë përfshirë...
Meteorologu Sylë Tahirsylaj, në emisionin Info Klania në Klan Kosova FM bëri një deklaratë interesante duke u bazuar në shprehjen popullore “Po shkunden plakat”. Ai tha se ishalla nuk shkunden të rejat se bëhet kijameti, duke u përgjigjur në pyetjen...
Blindimi i një veture të tipit Toyota i ka kushtuar Policisë së Kosovës plot 29 mijë e 400 euro. Në fillim të muajit prill, Policia e Kosovës ka njoftuar se ka kontraktuar një kompani për të kryer këtë punë. KALLXO.com...
Ilir Kërçeli që është shefi i stafit të kryetarit të Kuvendit, ka dalë në rolin e ministrit të Financave, duke thënë se ndarja e 100 eurove nuk do të bëhet për ata që e kanë pagën mbi 1000 euro. Kështu...