Home Kuriozitete Ekspertët: Ngrënia e qebapëve mund të shkaktojë probleme serioze mendore

Ekspertët: Ngrënia e qebapëve mund të shkaktojë probleme serioze mendore

94
0

Ekspertët thonë se ngrënia e qebapëve dhe pirja e pijeve alkoolike mund të shkaktojë probleme serioze mendore

Një studim zbuloi se yndyrat dhe sheqernat në gjak nga dietat e këqija mund të shkaktojnë dëmtim të trurit në të 30-at, raporton The sun.

Trigliceridet e larta, të nxitura nga ushqimi i yndyrshëm, pirja e tepërt dhe mënyra e jetesës joaktive mund të jenë të dëmshme që nga mosha 35 vjeçare.

Numri i britanikëve me shenja të hershme të demencës është trefishuar në një dekadë.

Previous articleLAJMI FUNDIT: Serbët arrestojnë dy kosovarë afër kufirit Kosovë-Serbi: Dalin detajet rreth rastit
Next articleLAJMI FUNDIT: Macroni i del kundër Bidenit për “Kasapin Putin”